Ruszył plebiscyt „Cuda Polski 2024” National Geographic Traveler

Ruszył plebiscyt „Cuda Polski 2024” National Geographic Traveler

Redakcja National Geographic Traveler wspólnie z czytelnikami wybiera nowe „Cuda Polski 2024”. Przez cztery tygodnie użytkownicy z całej Polski będą głosować na najbardziej atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie.

Zależy nam na wpieraniu lokalnej turystyki i odkrywaniu ciekawych, często nieznanych miejsc w Polsce. Wspólnie z czytelnikami chcemy wytypować nietuzinkowe miejsca przyciągające ludzi, które zostaną uznane za nowe Cuda Polski 2024. Miejsca, które staną się inspiracją do ich odwiedzenia i zachętą do zboczenia z utartego szlaku.

„To niesamowite, jak wiele pięknych miejsc w Polsce wciąż pozostaje nieodkrytych. Pokazują to tegoroczne nominacje w plebiscycie Cuda Polski National Geographic Traveler. W redakcji często powtarzamy, że Polska jest najpiękniejsza. A w naszym plebiscycie poszukujemy prawdziwych perełek, miejsc niebanalnych, które zachwycają nie tylko architekturą czy historią, ale którym nadano nowe życie. Niezwykle ważna jest dla nas także natura. Tegoroczna lista nominowanych jest tak różnorodna, że może stać się znakomitym przewodnikiem do lepszego poznania tego, co mamy tak blisko, a niekiedy o tym zapominamy. Zachęcam do głosowania. Wybierzmy wspólnie kolejne polskie cuda” – mówi Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler i ambasador plebiscytu.

„W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. To świadczy, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku – wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe „Cuda Polski” – zachęcimy jeszcze więcej osób, nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju” – dodaje Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska”.

Po zebraniu rekomendacji nadesłanych z regionów redakcja National Geographic Traveler dokonała oficjalnych nominacji. Wyłoniono 48 kandydatów do tytułu „Cuda Polski 2024”. Na liście znalazły się obiekty, szlaki, punkty widokowe, miejsca naturalne, ale też całe dzielnice czy ogrody. Często to miejsca nieoczywiste, często poza utartymi szlakami, niedawno odnowione lub niedawno dostrzeżone. Zależy nam na tym, żeby każdy – nawet najbardziej wytrawny podróżnik – znalazł w nich coś dla siebie.

Głosowanie potrwa do 5 czerwca. A już 10 czerwca poznamy 16 nowych Cudów Polski 2024 roku! Po jednym w każdym województwie. https://www.national-geographic.pl/cuda-polski

Wyniki opublikujemy na serwisie national-geographic.pl oraz szerzej przyjrzymy się każdemu zwycięzcy na łamach prasowego wydania letniego Travelera.

Więcej informacji o plebiscycie udziela:

Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler
Mob. +48 507 122 116
e-mail: michal.cessanis@burdamedia.pl
https://www.national-geographic.pl/cuda-polski

Nominowani w plebiscycie „Cuda Polski 2024” National Geographic Traveler:

ZACHODNIOPOMORSKIE

Darłowo – Darłowo to urocze miasteczko nad Bałtykiem. Znane głównie z pięknych plaż i malowniczych widoków, przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy. W centrum miasta znajduje się średniowieczny zamek książąt Pomorskich. To tu urodził się Eryk Pomorski, jedyny król Danii, Szwecji i Norwegii z pomorskiej dynastii Gryfitów. Darłowo oferuje również liczne możliwości aktywnego wypoczynku, takie jak sporty wodne czy piesze wycieczki po okolicznych lasach i parkach

Szczecińska Wenecja – Szczecińska Wenecja to malownicza część miasta, która rozciąga się wokół wyspy Dębie. Charakteryzuje się siecią kanałów i licznych mostów, które nadają jej niepowtarzalny urok. To popularne miejsce spacerowe, gdzie można podziwiać historyczną architekturę i klimatyczne kamienice. W okolicy znajdują się również restauracje i kawiarnie, które zachęcają do degustacji lokalnych przysmaków. Zwiedzanie Szczecińskiej Wenecji to wyjątkowa podróż w czasie i przestrzeni, pozwalająca odkryć niezwykły charakter tego miejsca.

Nowe Warpno – Nowe Warpno to urokliwe miasteczko położone nad Zalewem Szczecińskim, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Jest popularnym miejscem wypoczynku, szczególnie dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych. Charakteryzuje się malowniczym położeniem pośród lasów oraz bogatą historią związaną z przeszłością regionu. W Nowym Warpnie znajduje się także port, który stanowi ważny punkt na szlaku wodnym łączącym Szczecin z Bałtykiem. Miejscowa gastronomia zachęca do degustacji świeżych ryb oraz dań kuchni regionalnej.

Zapraszamy do głosowania!
https://www.national-geographic.pl/cuda-polski

hasztag akcji: #cudapolski2024

IG: @natgeopl

FB: https://www.facebook.com/NatGeoTravelerPoland/