Konferencja o turystyce w Euroregionie Pomerania – „WTOT” w Ramach Projektu Interreg MV / BB / PL

Konferencja o turystyce w Euroregionie Pomerania – „WTOT” w Ramach Projektu Interreg MV / BB / PL

6 maja br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykle interesującej konferencji organizowanej w ramach projektu Interreg MV / BB / PL – „WTOT”, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. W konferencji, której tematem przewodnim była przyszłość turystyki w Euroregionie Pomerania, wzięło udział kilkunastu prelegentów i ponad 120 uczestników.

W dyskusji poruszono wyzwania współczesnej turystyki, takie jak tworzenie unikalnych ofert i wyróżnianie się w regionie. Zwrócono uwagę na konieczność współpracy i innowacyjnego podejścia, które może przyczynić się do dalszego rozwoju regionu jako atrakcyjnego miejsca turystycznego. Wicemarszałkini Anna Bańkowska podkreśliła znaczenie wspólnego rozwoju Pomorza Zachodniego z Niemcami, uwzględniając walory przyrodnicze i kulturowe.

Podczas dwóch paneli omówiono turystykę aktywną, regeneratywną i kulturową. Eksperci dyskutowali o odpowiedzialnym praktykowaniu turystyki, a także o znaczeniu turystyki regeneratywnej, która pozwala na poprawę stanu odwiedzanych miejsc. Drugim ważnym tematem była turystyka kulturowa, której pełne docenienie wymaga wrażliwości i uważności.

Wydarzenie, zorganizowane w ramach programu INTERREG VI A POLSKA-NIEMCY, miało na celu wypracowanie nowych rozwiązań turystycznych dla Euroregionu Pomerania oraz przygotowanie do nadchodzącego sezonu turystycznego.

Konferencja „WTOT” stanowiła doskonałą okazję do zrozumienia wyzwań, przed którymi stoi turystyka w Euroregionie Pomerania, oraz do wspólnego szukania rozwiązań, które będą służyć przyszłym pokoleniom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kroki w realizacji ambitnych celów i projektów, które przyczynią się do rozwoju turystyki w tym wyjątkowym regionie.