Spotkanie partnerów w ramach projektu Baltic Biking UPGRADE (BBU) w Lolland-Falster w Danii

Spotkanie partnerów w ramach projektu Baltic Biking UPGRADE (BBU) w Lolland-Falster w Danii

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna uczestniczy w spotkaniu partnerów w ramach projektu Baltic Biking UPGRADE (BBU) w Lolland-Falster w Danii.

Pogłębiamy wiedzę jak rozwijać turystykę rowerową, wspierać MŚP z naszego regionu w tworzeniu oferty dla rowerzystów, wymieniamy się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

Podczas rowerowego tour wzdłuż bałtyckiej trasy EuroVelo 10 odwiedziliśmy różne miejsca oferujące usługi dla turysty rowerowego.

Przed nami jeszcze dyskusje z przedstawicielem Scandlines z Niemiec i podsumowanie spotkania.

Chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami z branżą turystyczną w zachodniopomorskim, a szczególnie z pasjonatami turystyki rowerowej


Baltic Biking UPGRADE (BBU) to projekt współfinansowany przez program Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027, którego celem jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) wzdłuż południowego odcinka trasy EuroVelo 10, znanej jako Bałtycka Trasa Rowerowa. Dziewięciu partnerów z sześciu krajów podejmie działania na rzecz rozwijania usług przyjaznych rowerzystom oraz tworzenia produktów i ofert turystycznych skierowanych do miłośników rowerów.

Liderem projektu jest Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, a uczestniczą w nim kraje takie jak Polska, Dania, Niemcy, Szwecja, Litwa oraz Belgia, gdzie znajduje się siedziba ECF. Projekt koncentruje się na południowym odcinku Bałtyckiej Trasy Rowerowej, obejmującym ponad połowę długości całej trasy (4900 km z 9100 km).

BBU ma na celu rozwiązanie kluczowych problemów MŚP w obszarze EuroVelo 10, takich jak brak wiedzy, niedostatecznie rozwinięte standardy, ograniczona oferta skierowana do rowerzystów oraz brak solidnych sieci partnerskich, w tym z międzynarodowymi interesariuszami.

Główne działania projektu obejmują organizację szkoleń dla MŚP, tworzenie wytycznych dotyczących budowy oferty turystycznej dla rowerzystów, kampanie marketingowe promujące nowe oferty oraz włączenie przedsiębiorstw do sieci partnerów EuroVelo 10 w regionie Południowego Bałtyku.

Rezultatem BBU będzie rozwój i poprawa jakości usług przyjaznych rowerzystom wzdłuż EuroVelo 10 oraz stworzenie nowych ofert turystycznych. Ostatecznym celem projektu jest zwiększenie międzynarodowej rozpoznawalności regionu wśród rowerzystów oraz wzmocnienie współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju i zarządzania trasą EuroVelo 10.

Partnerami projektu BBU są:

Partnerzy Stowarzyszeni:

Całkowity budżet projektu Baltic Biking UPGRADE wynosi 1 936 077,90 EUR, z czego 1 548 862,32 EUR jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.