SUPer miejsca Pomorza Zachodniego – tym razem w Dziwnowie

SUPer miejsca Pomorza Zachodniego – tym razem w Dziwnowie

Zapraszamy na kolejną imprezę z cyklu “SUPer miejsca Pomorza Zachodniego”. Tym razem widzimy się 17 sierpnia br. na plaży w Dziwnowie, gdzie będziemy uczyć się pływania na SUP-ach.  

Stand up paddle boarding (SUP) to obecnie jeden z najbardziej popularnych sposobów spędzania czasu i zabawy na wodzie. Dodatkowo stwarza możliwość treningu całego ciała. Osoba stojąca na desce dysponuje wyjątkowym punktem obserwacyjnym do oglądania tego, co jest pod wodą i na horyzoncie. Adeptów pływania na SUP-ach przybywa na całym świecie, można ich zobaczyć także w wielu zakątkach województwa zachodniopomorskiego. W ostatnich dniach walory SUP-ów i możliwości wykorzystywania ich na akwenach Pomorza Zachodniego prezentowane były na Polboat Yachting Festival w Gdyni. Dla zainteresowanych tą formą aktywnego wypoczynku Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała specjalną ofertę.

W te wakacje w kilku miejscowościach województwa zachodniopomorskiego można bezpłatnie nauczyć się pływania na SUP-ach i poznać tajniki sprzętu wykorzystywanego do tej zabawy. Pierwsza impreza odbyła się w Kołobrzegu w dniu 4 sierpnia. Po warsztatach w Dziwnowie (17 sierpnia), kolejne odbędą się w Szczecinku (2 września) i w Szczecinie (3 września). Wszędzie tam pod okiem instruktorów będzie można złapać SUP-owego bakcyla i zacząć nową przygodę. Cały cykl wydarzeń nosi tytuł „SUPer miejsca Pomorza Zachodniego”. Działanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki. Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje etap III”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Zapraszamy do udziału w warsztatach i spojrzenia na nasz region dzięki SUP-om z innej, ciekawej perspektywy.