Z Podkarpacia na Pomorze Zachodnie. POT kontynuuje cykl study tour.

Z Podkarpacia na Pomorze Zachodnie. POT kontynuuje cykl study tour.

POT: Polska Organizacja Turystyczna kontynuuje podróż po Polsce, której celem jest zaprezentowanie oferty polskich regionów, promocję Najlepszych Produktów Turystycznych – laureatów Certyfikatu POT, Polskich Marek Turystycznych czy projektu EDEN. Po wizycie na Podkarpaciu właściciele biur podróży, touroperatorzy oraz przedstawiciele innych podmiotów związanych z turystyką odwiedzili Pomorze Zachodnie. Wyjazd w dniach 11-14 czerwca został zorganizowany wspólnie z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Pierwszego dnia goście zameldowali się w stolicy województwa zachodniopomorskiego, gdzie już od samego początku zapoznawali się z możliwościami i standardem lokalnej bazy noclegowo-konferencyjnej. Spacerowym krokiem uczestnicy study touru odwiedzili Zamek Książąt Pomorskich, Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza, Bramę Portową i Stare Miasto.

Następnego dnia branża turystyczna mogła poczuć morską bryzę, gdyż poniedziałkowego poranka wyruszyła w wyprawę do nadmorskich miejscowości, takich jak Międzyzdroje czy Świnoujście. Zanim jednak przedstawiciele sektora dotarli nad brzeg Bałtyku, udali się do nagrodzonego w 2009 roku Certyfikatem POT Skansenu Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. Poza licznymi prezentacjami ze strony hoteli, spa & wellness zaliczyli także niezapomniany rejs katamaranem.

Żegnając się ze Świnoujściem, z przystankiem w Trzęsaczu na krótką wizytę na tarasie widokowym przy ikonicznych ruinach kościoła, grupa dotarła do Kołobrzegu. W chętnie odwiedzanej przez Polaków miejscowości czekał na gości przewodnik, który dzielił się ciekawostkami na temat dzielnicy uzdrowiskowej, latarni morskiej i kołobrzeskiego molo.

Finał programu zachodniopomorskiej wycieczki stanowiły nagrodzone w 2017 roku Certyfikatem POT Ogrody Tematyczne Hortulus Spectabilitis. Była to tym samym druga z podróży organizowanych przy współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi.

Źródło: https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/wiadomosci-z-pot/z-podkarpacia…