Warsztat z organizacjami rowerowymi i MŚP dotyczący zidentyfikowania potrzeb i oczekiwań rowerzystów na EuroVelo 10

Warsztat z organizacjami rowerowymi i MŚP dotyczący zidentyfikowania potrzeb i oczekiwań rowerzystów na EuroVelo 10

W dniach 15-16.05.2024 roku odbył się warsztat z organizacjami rowerowymi i MŚP dotyczący zidentyfikowania potrzeb i oczekiwań rowerzystów na EuroVelo 10 w ramach realizacji projektu „Baltic Biking UPGRADE (BBU)” realizowanego w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk South Baltic, zorganizowany przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną (ZROT).
  
W warsztacie uczestniczyli przedstawiciele organizacji i MŚP z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.
  
BBU to projekt mający na celu wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) wzdłuż południowej części EuroVelo 10 – tzw. Bałtyckiej Trasy Rowerowej. Dziewięciu partnerów, obejmujących sześć krajów stara się pomóc MŚP w rozwijaniu usług przyjaznych dla rowerzystów, a także w tworzeniu produktów i ofert turystyki rowerowej.
 
Podczas warsztatu zaprezentowali się przedstawiciele Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim: Baltivia Sea Resort Hotel w Mielnie, Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie – Punkt Informacji Turystycznej oraz Camping Brawo w Mielnie.  Zaprezentowano założenia projektu BBU oraz systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskiego. 
  
Nie zabrakło również dyskusji uczestników warsztatów w celu zidentyfikowania potrzeb i oczekiwań rowerzystów na EuroVelo 10.
Omawiano tematy ważne dla organizacji zajmujących się marketingiem destynacji, stowarzyszeń rowerowych, przedsiębiorców prowadzących działalność turystyczno-rowerową, transportu oraz dla małych i średnich przedsiębiorców i dostawców usług.
  
Poniżej znajdą Państwo program i tematykę warsztatu oraz prezentacje dotyczące projektu BBU i systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.
  
Zadanie zrealizowane zostało przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach realizacji projektu „Baltic Biking Upgrade” BBU, realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 (nr projektu: STHB.01.02-IP.01-0002/23).

załączniki:
Tematyka warsztatów rowerowych 15-16.05.2024
Program warsztatu rowerowego 15-16.05.2024
Prezentacja projektu BBU 15-16.05.2024
Prezentacja MPR-y 15-16.05.2024