Wizyta studyjna “Najlepsze praktyki Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim”

Wizyta studyjna “Najlepsze praktyki Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim”

W dniach 13-15.05.2024 roku odbyła się wizyta studyjna partnerów i beneficjentów projektu „Baltic Biking UPGRADE (BBU)”, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027, zorganizowana przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną (ZROT).
  
Eksperci i przedstawiciele MŚP z Polski, Niemiec, Danii i Litwy poznali w praktyce możliwości przejazdu Rowerem przez Pomorze Zachodnie, odwiedzili miejsca przyjazne rowerzystom na bałtyckiej trasie EuroVelo 10 i wymienili się dobrymi praktykami nt. możliwości rozwoju usług przyjaznym rowerzystom na obszarze południowego Bałtyku.
  
BBU to projekt mający na celu wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) wzdłuż południowej części EuroVelo 10 – tzw. Bałtyckiej Trasy Rowerowej. Dziewięciu partnerów, obejmujących sześć krajów stara się pomóc MŚP w rozwijaniu usług przyjaznych dla rowerzystów, a także w tworzeniu produktów i ofert turystyki rowerowej.
  
Podczas wizyty studyjnej odwiedzeni zostali przedstawiciele Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim: Baltivia Sea Resort Hotel w Mielnie, Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie – Punkt Informacji Turystycznej, Camping Brawo w Mielnie, Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy oraz Imperiall Resort & Medi Spa w Sianożętach, którzy zaprezentowali swoje obiekty uczestnikom wizyty studyjnej.
  
W ramach wizyty studyjnej zaprezentowano założenia projektu BBU oraz systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskiego. Nie zabrakło również wycieczki rowerowej na przepięknym odcinku trasy rowerowej EuroVelo 10 – Kołobrzeg – Sianożęty.  
  

Poniżej znajdą Państwo program wizyty studyjnej oraz prezentacje dotyczące projektu BBU i systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.
  
Zadanie zrealizowane zostało przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach realizacji projektu „Baltic Biking Upgrade” BBU, realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 (nr projektu: STHB.01.02-IP.01-0002/23).

załączniki:
Program
Prezentacja Projektu BBU
Prezentacja MPR-y